Mobil Uygulama Fiyatları, çevrimiçi bir işletme geliştirmeyi düşünüyorsanız, muhtemelen bir mobil uygulama geliştirmeyi de düşünmüş olabilirsiniz. Bir mobil uygulama geliştirmeyi ve satmayı planlarken akılda tutulması gereken birçok farklı faktör vardır. Ustalaşmak çok karmaşık bir görev gibi görünse de, sürecin ezici olması gerekmez. Mobil uygulamanızı geliştirme konusunda en iyi kararı verebilmeniz için mevcut farklı mobil uygulama fiyatlarını anlamak için biraz zaman ayırın. Bu makalede, yeni iş mobil uygulamanız için bir fiyat seçmeden önce dikkate alınması gereken en yaygın uygulama fiyatları ve faktörleri tartışılacaktır.

Mobil Uygulama Geliştirme Fiyatı Hesaplama

Mobil Uygulama Fiyatı Hesaplama: Mobil uygulamalar için fiyatlandırma önemli ölçüde değişir. Fiyat, hedef kitleniz, pazar talebiniz, işlevselliğiniz, tasarımınız ve geliştirici kimlik bilgileriniz dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. Genellikle, mobil uygulama fiyatları, geliştirmekte olduğunuz uygulamanın türüne ve geliştirme süresinin miktarına bağlı olarak geniş bir yelpazede değişecektir. Genellikle, bir start up veya küçük işletme ilk mobil uygulamasını geliştirmek için 5.500 ila 15.500 $ arasında harcama yapacaktır.

Tipik Mobil Uygulama Maliyeti: Mobil uygulama geliştirmenin maliyeti çok pahalı olabilir. Birçok şirket, aynı kategorideki diğer benzer işletmelerle rekabet etmek için çok basit ve temel olan mobil uygulamalarla işlerini başlatmayı seçiyor. Ancak, işletmeniz büyüdükçe, mobil uygulamalarınızı korumak ve büyütmek için ek yardım kiralamanız gerektiğini görebilirsiniz. Genellikle, bu mobil uygulama fiyatlarınızı artıracaktır.

Mobil Uygulama Yapma Maliyet Hesaplama

Mobil Uygulama Yapma Maliyet Hesaplama : Mobil uygulamaların maliyeti büyük ölçüde değişmektedir. En az işlevselliğe sahip temel uygulamalar geliştirmek yalnızca yaklaşık 300 ABD dolarına mal olabilir. Daha gelişmiş uygulamalar geliştirmek isteyen işletmeler bu fiyatların önemli ölçüde artmasını bekleyebilir. Üst düzey bir işiniz varsa, rekabet avantajınızı korumak için büyük olasılıkla çok daha yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalacaksınız. İş ihtiyaçlarınıza ve mevcut ve gelecekteki büyüme planlarınıza göre kendi bireysel uygulama fiyatlarınızı belirleyebilirsiniz.

Paket Fiyatları: Mobil uygulama maliyetlerinizi belirlerken paket fiyatlarını da göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Çoğu mobil uygulama geliştirme şirketi, her bütçeye uygun çok çeşitli paket oranları sunar. Bireysel bir işletme için en yaygın paket oranı sınırsız bir geliştirme ve bakım planıdır. Daha büyük bir şirket, üçüncü taraf aracıdan daha düşük bir oranda bir mobil uygulaması satın almayı tercih edebilir.

Fiyat Azaltma Faktörleri: Mobil uygulamalarınızı oluştururken, eklemek istediğiniz ek özellikler için fikirler buraya gelebilirsiniz. Gerçek uygulamayı oluşturma işlemine başlamadan önce mobil uygulama geliştirme şirketinizden fiyatlandırma indirimleri ve paket teklifleri hakkında tavsiye isteyebilirsiniz. Genellikle büyük bir uygulama geliştirme şirketi kiralamak yerine uygulamayı kendiniz geliştirerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Uygulamanızın birkaç benzersiz özelliği varsa da paradan tasarruf edebilirsiniz. Bazı mobil uygulamalar, müşteri memnuniyeti anketlerini izlemenize ve onlara mobil deneyimlerini nasıl geliştirebileceklerine dair ipuçları sağlamanıza bile olanak tanır. Uygulama geliştiricinizden her zaman fiyatlandırma ve indirimler hakkında tavsiye istemelisiniz.